środa, 6 marca 2013

P R O T O K Ó Ł z zebrania członków OTR INTERKOL

W dniu 5 marca 2013 r. o godz. 19:30 odbyło się zebranie członków  OTR Interkol  w Ostrowie Wielkopolskim podczas którego zostały omówione następujące zagadnienia:

1.      Kol. Grzegorz Bogdajewicz poinformował, że nie otrzymamy w bieżącym roku finansowego wsparcia ze strony firmy MECHANIKA-ZAP. W związku z tym apel
do wszystkich członków o  aktywność w poszukiwaniu ewentualnych firm chętnych
do nawiązania współpracy.
2.      Jeszcze w bieżącym miesiącu, według informacji producenta, zostaną wykonane stroje
do jazdy na czas..
3.      Już niebawem na naszej stronie ukaże się szczegółowy regulamin pierwszej tegorocznej imprezy Prologu Klubowego na trasie Strzyżew – Kotłów, który odbędzie się w dniu
14 kwietnia 2013 roku.
4.      W związku z upływem terminu ważności naszych umów ubezpieczeniowych „Bezpieczny Rowerzysta” na zebraniu obecna była przedstawicielka PZU, która zaprezentowała warunki ubezpieczenia i uzgadniała szczegóły umów. Osoba ta będzie obecna również na następnym zebraniu, które zaplanowane zostało na dzień 9 kwietnia b.r.
5.      Kol. Adam Bartoszek przedstawił informację o osobach zalegających z płaceniem składek.
6.      Do końca marca zostaną przekazane organizatorom ultramaratonu w Łasku uwagi i sugestie odnośnie przebiegu trasy w obrębie naszego regionu.

Protokołował: Włodzimierz Grelka
Ostrów Wielkopolski, dn. 5 marca 2013 roku

ZImowy Klasyk Shimano Polska

Zimowy klasyk rozstrzygnięty!

24 lutego w klubie Red Fitness, będącym znanym miejscem spotkań elity wielkopolskich kolarzy, odbył się Wielki Finał Zimowego klasyku Shimano Elite Race. Był to pierwszy tego typu ogólnopolski wyścig, rozegrany w warunkach "indoorowych".

Na dystansie 5 km wirtualnej trasy zmierzyli się prawdziwi mocarze szosy: finaliści wyłonieni podczas eliminacji w sklepach rowerowych w całym kraju.

Niezwykłe emocje wyścigu udzieliły się wszystkim obecnym, zadbał o to również słynny w środowisku kolarskim Artur Kozal, Master Instructor FTI Cycling, który poprowadził imprezę.

Nagrody ufundowane przez Shimano Polska były smakowitym kąskiem dla zawodników: pierwsze miejsce, które zajął Mirek Bieniasz z Tarnowa, nagrodzone zostało elektroniczną grupą Shimano Ultegra 6770 Di2 wartość nagrody to prawie 7 500 PLN. Drugi na podium stanął Adam Ważny, do Warszawy wrócił z trenażerem Elite Qubo Digital o wartości 2140 PLN. Trzecie miejsce zajął Michał Ładosz, który będzie przemierzał lubelskie szosy w najwyższym modelu butów SPD-SL Shimano - SHR320 o wartości 1200 złotych.
Podczas imprezy zawodnicy oraz kibice mogli skorzystać z bezpłatnego pomiaru w systemie bikefitting.com, należącego do Shimano.

Autorem zdjęć jest Nikodem Olejniczak, project-on.pl.